sobota, 16 października 2010

Zofia BorcaJej najbardziej znane piosenki z lat 70 – tych to „ A ja wierzyłam Ci”, „Złote wspomnienie”, „Z miłością trzeba żyć w zgodzie”.
Występowała na estradzie głownie w dekadzie lat 70 – tych. Pełną ekspresji, wrażliwą interpretacją zapewniła sobie uznanie wśród widzów i słuchaczy Polskiego Radia.
Jej kontakty z piosenką zaczęły się w Gdańsku, gdzie uczestniczyła w zajęciach prowadzonego przez Renatę Gleinert Studia Piosenki. Współpracowała również z Gdańską Agencją Artystyczną BART, która zorganizowała recitale dla artystki w latach 70 – tych z akompaniamentem grupy wokalno – instrumentalnej Atlas.Przed laty, w 1970 roku Zofia Borca zadebiutowała w koncercie „Premier” na festiwalu opolskim. Po nim nastąpiły występy w klubie ZAKAR w Warszawie. W latach 1971 –72 dwukrotnie występowała na dużych tournee w Związku Radzieckim, współpracowała z grupą Niemena tworząc chórek razem z Krystyną Prońko i Elżbietą Linkowską.
Do swego życiorysu artystycznego wpisała jeszcze udział w kolejnych festiwalach opolskich, wyjazdy do NRD oraz liczne nagrania radiowe i występy w TV.
Jakie są dalsze losy Pani Zofii?

Brak komentarzy: